sierpnia 01, 2017

Eudajmonia



Powstaliśmy w 2007r., od tego działamy czasu we Wrocławiu i na ternie Dolnego Śląska.W swoich działaniach koncentrujemy się na wspieraniu osób, które z różnych powodów, w tym głównie niepełnosprawności, nie są w stanie w pełni uczestniczyć w życiu społeczności lokalnych, w których mieszkają; mają trudności w kierowaniu własnym życiem; potrzebują wskazówek i wsparcia w sferze społecznej i zawodowej.

Upowszechniamy i rozwijamy szeroko rozumiane usługi asystenckie adresowane do osób z niepełnosprawnością. Jesteśmy przekonani, że jest to jedna z najskuteczniejszych form wsparcia niepełnosprawnych uczestników w różnorodnych działaniach aktywizujących, a często warunek sine qua non korzystania z innych, bardziej standardowych form. Asystentura, w tym wsparcie asystentów funkcjonalnych oraz trenera aktywności i trenera pracy, to szansa na kompensację posiadanych przez nich dysfunkcji, na pełny udział osób mających trudności w przemieszczaniu się i komunikowaniu w życiu społecznym oraz na optymalne ich usamodzielnianie.











Dzięki wsparciu asystentów funkcjonalnych osoby, które z powodu własnej niepełnosprawności często były zmuszone do pozostania we własnych domach mają możliwość usamodzielnienia się i wydostania się z własnego mieszkania. Nasza podopieczna Pani Jola, która na co dzień porusza się na wózku, dzięki asystentowi ma możliwość zrobienia zakupów i wyjścia na spacer. Pani Marta z niepełnosprawnością intelektualną nauczyła się korzystać z komunikacji publicznej, ukończyła szkolenie komputerowe oraz znalazła pracę. Dla Pana Jana – osoby niewidomej – asystent/przewodnik jest osobą pomagającą w przemieszczaniu się po Wrocławiu oraz dotarciu do miejsc istotnych z punktu widzenia jego aktywności społecznej. Mateusza z dziecięcym porażeniem mózgowym, asystent wspiera w wykonywaniu czynności domowych i samoobsługowych, a Oliwię zabiera na zajęcia szkolne i pozalekcyjne. Bez asystenta – tłumacza języka migowego - Dagmarze, która nie słyszy trudno byłoby załatwić sprawy w urzędzie czy u lekarza. Asystent funkcjonalny wspierał Pawła w poszukiwaniu pracy, a obecnie pomaga mu dotrzeć do miejsca jej wykonywania. To tylko kilka przykładów, a będzie ich coraz więcej, bo nasza fundacja nieustająco i konsekwentnie rozwija  asystenturę.






Rodzaj pełnionych zadań asystenckich zawsze zależy od indywidualnych potrzeb osoby z niepełnosprawnością, aspiracji i chęci udziału w różnego typu aktywnościach społecznych i zawodowych. My staramy się dostosować te zadania do rodzaju niepełnosprawności, co udaje nam się z powodzeniem od wielu lat.







 Fundacja Eudajmonia
ul. Kościuszki 80A Wrocław                                           
Tel. 881-476-976
www.eudajmonia.pl
biuro@eudajmonia.pl
  

Copyright © 2016 Atlas Dobrych Praktyk , Blogger